OEHLING AKADEMIE : WORKSHOPY PRO FOTOGRAFY

Oehling e-shop | Katalog | Nákup na splátky | O společnosti

Kontakt

Partneři

FotoVideo logo
 
www.fotoroman.cz
Digitální studio
 
www.ptaci.net
 
www.fotohosek.cz

Ubytování

 

Motorest U Hrachů

Sobětice 59

339 01 Klatovy

+420 376 311 375

 

uhrachu@seznam.cz

www.uhrachu.cz

 

 www.e-obzor.cz

Sledujte

Facebook

YouTube

Cenová nabídka

Chystáte se navštívit více workshopů Oehling akademie 2010? Máme pro vás skvělou nabídku...

Množstevní sleva>>>

Pozvi kamaráda

Sleva 10% pro každého
Ve dvou se to lépe šetří!
V případě, že se přihlásíte na WS a zajistíte kamaráda, automaticky získáte 10% slevu na Vaše kurzovné!

POZOR: Slevu je nutné uplatnit předem! V den konání akce nemusí být možné ji započítat.

Ubytování

Pro přespolní zájemce o školení Oehling akademie je možné sjednat ubytování v některém Klatovském zařízení.

Více informací akademie@oehling.cz

Oehling akademie 2013

Oehling akademie vstupuje do své druhé pětiletky. Posílena o další témata, která rozšiřují naši tradiční nabídku klasických fotografických workshopů. Znovu se Vám pokusíme přiblížit krásy Šumavy ve všech ročních obdobích. Průvodcem Vám bude zkušený fotograf šumavských hvozdů Vláďa Hošek, který záskal prestižní ocenění za popularizaci Šumavy a jako jediný šumavský fotograf se může pyšnit označením Orignální produkt Šumava. Dalším známým lektorem Akademie je Daniel Petřina, profesionální fotograf a zkušený lektor, který svým nadšeným výkladem a znalostmi strhne každého účastníka workshopu. Pod jeho vedením se dozvíte jak správně exponovat, jak sestavit domácí studio a jak upravit fotografie a připravit fotografie pro zakázku a její následné dokončení.


fotografie účastníků workshopů Oehling akademie 2012
z leva: Jindřich Sýkora, Jan Šiman, Ondřej Sotét, Vojta Anton (12let)

Specialistou na fotografování zvířat ve volné přírodě je náš další lektor, Jiří Míchal. Společně zavítáme do Bavorského lesa, kde budeme mít možnost fotografovat volně se pohybující vlky, rysy, medvědy jeleny a další vysokou zvěř v krásné šumavské přírodě.

Workshopy Oehling akademie neprobíhají jen doma, ale také vyrazíme do zahraničí do námi již známých Julských Alp a Dolomit. Julské Alpy proběhnou na přelomu začátku léta a Dolomity, již tradičně, na podzim, kdy se halí do krásných barev.

Pevně věříme, že se Vám náš program Akademie bude líbit a najdete si své téma a sejdeme se na kterém z nich.
Dobré světlo přeje Oehling team

Začínáme fotografovat

Při postupném vytváření OEHLING RÁDCE jsme se nejprve zcela logicky věnovali hlavně fotoaparátům a obecně fotografické technice a širšímu okruhu příslušenství plus produktům, které patří do oblasti foto-video, zejména fotografickým tiskárnám a multifunkčním zařízením. Tuto část tvoří dvě sekce, RÁDCE a TESTY. Obě vám mají posloužit hlavně při promýšlení a samotném výběru vhodných produktů, které si chcete zakoupit.

Ale současně jsme pro vás připravovali ještě třetí část, PRAXI. Bez té by naše PORADNA nebyla úplná. Také oblast praxe jsme rozdělili na dvě části. První je zaměřena hlavně na úplné začátečníky, i když postupně rozvíjená témata mohou dobře posloužit i zkušenějším. Postupujeme od nejzákladnějších záležitostí, jako je ovládání fotoaparátu, jak správně exponovat, "fotografické vidění", ... přes skladbu a stavbu fotografického obrazu, snímkovou techniku, ... k řešení konkrétních situací. Druhá část se věnuje právě těm „konkrétním“ situacím a tématům, a to do větších podrobností. A postupuje od základních fotografických žánrů po témata navazující na aktuálně nabízené workshopy v rámci OEHLING AKADEMIE, FOTOGRAFICKÉ EXPEDICE, eLEARNING a další projekty OEHLING CZ. Speciální část se bude věnovat i editaci snímků.

Možnost pohotově podle potřeby nastavit obecnou citlivost a zvolit „vyvážení bílé“ patří mezi hlavní výhody digitálních fotoaparátů. A má je naprostá většina modelů. Obě funkce mají zkrácená označení: citlivost „ISO“ a vyvážení bílé „WB“. Proč jsou takto označeny? K čemu tyto funkce slouží? Jaká je praxe? A v čem spočívá v této souvislosti výhoda digitálních fotoaparátů ve srovnání s „filmovými“?
V roce 2011 už fotografie oficiálně existuje 172 let. Připomeňme si, že dne 19. srpna 1839 Francouzská akademie věd oznámila její vynález veřejnosti. Od počátku byl pro fotografování potřebný fotografický přístroj. Jako malíř používá štětce, paletu barev, plátno, ..., – fotograf má fotoaparát s objektivem, kterým „kreslí“ obraz na světlocitlivý filmový materiál, anebo dnes spíše používá digitální fotoaparát, a následně vytváří „papírové“ fotografie, nebo prezentuje své snímky pomocí internetu, televizoru nebo projektoru. Ostatně označení „fotografie“ spojuje dvě řecká slova: photos a graphos = kreslení světlem.
Po krátkém připomenutí základních rozdílů mezi fotografováním „na film“ a „digitálním“ si ještě krátce vyzdvihneme výhody digitálních fotoaparátů a pak už bude následovat fotografická praxe, vycházející z využití možností, které nám současné fotoaparáty poskytují. A začneme tím opravdu triviálním, neboť „malovat světlem“ dnes můžeme i velmi pohodlně, snadno a zábavně – pomocí samočinných programů řízených umělou inteligencí.
Fotografování je tvůrčí způsob vyjadřování. I když použijeme jednoduchý automatický přístroj, rozhodujeme o obsahu a kompozici snímku. Plně automatické režimy fotografování včetně těch nejmodernějších, řízených umělou inteligencí, stejně jako specializované scénické neboli motivové programy ale neumožní optimální výsledky ve všech případech použití přístroje, pro všechny žánry a témata, pro všechny druhy světelných a jiných podmínek a hlavně pro určité druhy následného využití nebo uplatnění pořízených fotografií.
K ustálenému standardnímu výběru režimů expozice u fotoaparátů, které je možné využít i k promyšlené tvorbě, a to i u řady malých kompaktů, patří nabídka režimů „tvůrčí zóny“. Liší se celkovým pojetím, šíří a uspořádáním samotné nabídky těchto režimů, různými limity pro nastavení clonových čísel, časů expozice, ale také provázaností s dalšími systémy a s určitými podpůrnými nebo rozšiřujícími funkcemi a programy.